AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

Projekt UPCYCLINGOWY POŻERACZ NAKRĘTEK

22 czerwca 2022 roku na terenie zespołu dworsko – parkowego w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, w ramach projektu UPCYCLINGOWY POŻERACZ NAKRĘTEK współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona dzieci oraz uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów.
Zadaniem dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było wykonanie pożeracza nakrętek w wykorzystaniem surowców przetwarzalnych.
Po dokonaniu oceny 26 prac zgłoszonych do konkursu, jury wyłoniło zwycięzców.
W kategorii „przedszkola”:
I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Ochronka im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, grupa "Słoneczka"
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, oddział przedszkolny, grupa "Wesołe literki"
III miejsce – Przedszkole w Nieczajnie Górnej, grupa "Mali Odkrywcy"
Przyznano również trzy wyróżnienia:
- Przedszkole Niepubliczne Ochronka im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, grupa "Króliczki"
- Przedszkole Publiczne w Oleśnie, grupa "Wróbelka Elemelka"
- Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, oddział przedszkolny, grupa "Kolorowe nutki"
W kategorii „klasy I-III”:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, klasa I
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, klasa II
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, klasa III
Przyznano również trzy wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym, klasa II
- Szkoła Podstawowa w Szczucinie, klasa II b
- Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, klasa II
Dyplomy oraz zestawy nagród ekologicznych laureatom konkursu wręczyli Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Sekretarz Powiatu Anna Mikos. Oprócz nagród indywidualnych, laureaci konkursu otrzymali serca na nakrętki, natomiast zdobywcy II i III miejsca pojemniki do segregacji śmieci.
Dla wszystkich uczestników finału konkursu przygotowano poczęstunek. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci

Konkursy w roku szkolnym 2021/2022 - sukcesy naszych uczniów

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:

  • konkursy szkolne:

-Konkurs „Najpiękniejszy Klasowy Ogródek”

I miejsce zdobyła klasa IV

II miejsce - klasa III

III miejsce - klasa V

 

-Konkurs na Najciekawszą Akcje Promującą Czytelnictwo

I miejsce w ilości nadesłanych zdjęć : KLASA VII oraz KLASA VIII.

-Konkurs ortograficzny w trzech kategoriach wiekowych: (klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII)

W kategorii klas I-III :

I miejsce -Hanna Surowiec

II miejsce- Aleksander Bieś

III miejsce- Wojciech Ptak

 

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce -Zuzanna Świętek

II miejsce- Klaudia Pikul

III miejsce- Martyna Bieś

 

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce -Emilia Panek

II miejsce -Jakub Fiołek

III miejsce- Gabriela Kapustka

 

-Konkurs na ulotkę promującą zdrowy styl życia:

I miejsce- Tomasz Król

II miejsce -Aleksandra Jurek

III miejsce -Milena Motyl

 

-Konkurs na eko-strój

I miejsce - klasa IV

II miejsce -klasa VIII

III miejsce -klasa I i VI.

 

-Szkolny konkurs pisanek i plastyki obrzędowej związanej z Wielkanocą

 

KATEGORIA "PISANKA TRADYCYJNA"

klasy VII-VIII:

I miejsce: Gabriela Kapustka kl. VIII, Dawid Kapustka kl. VII

klasy IV-VI:

I miejsce: Aleksandra Jurek kl. IV

II miejsce: Martyna Bieś kl. V

KATEGORIA "PISANKA WSPÓŁCZESNA"

klasy IV-VI:

I miejsce: Michał Prząda kl.V

II miejsce: Lena Jaworek kl.IV

 

KATEGORIA "STROIK WIELKANOCNY"

klasy VII-VIII:

I miejsce: Gabriela Ptak kl.VII

II miejsce: Kacper Bieś kl. VII

III miejsce: Nikola Tatarczuch kl.VII

klasy IV-VI:

I miejsce: Milena Motyl kl. IV

II miejsce: Błażej Surowiec kl. V

III miejsce: Natalia Lech kl.IV

klasy I-III:

I miejsce: Hanna Surowiec kl.III

II miejsce: Marlena Bieś kl.I, Wojciech Ptak kl.III

III miejsce: Emilia Bieś kl.III, Franciszek Lebica kl.II

 

-Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie dla klas III-IV :

I miejsce-Wojciech Ptak z klasy 3

II miejsce – Kryspin Wenc z klasy 4

III miejsce – Anna Masłoń z klasy 3

 

-W kategorii klas I-II -praca plastyczna promującą bezpieczne zachowania w Internecie

I miejsce Jakub Bieś klasa II

II miejsce Marlena Bieś klasa I

III miejsce Filip Świętek klasa I

 

-W kategorii klas III i IV - praca przestrzenna przedstawiająca wirusa komputerowego:

I miejsce Mikołaj Panek klasa 3

II miejsce Emilia Bieś klasa 3

III miejsce Aleksandra Jurek klasa 4

Wyróżnienia: Victoria Fiołek z klasy 3 oraz Lena Jaworek z klasy IV

 

-Konkurs na "Najpiękniejszy stroiki bożonarodzeniowy".

I miejsce-  Nikodem Loraj kl.1

II miejsce-Marcel Bieś kl.2

III miejsce- Lena Jaworek kl.4

 

Laureatami w kategorii klas 1-3 zostali:

I miejsce: Zuzanna Iwaniec kl.2, Aleksander Bieś kl.3

II miejsce: Igor Węgiel kl.1, Michał Bomba kl.1

III miejsce: Marlena Bieś kl.1, Wojciech Ptak kl.3

Wyróżnienie: Weronika Słowik kl.3

 

Laureaci w kategorii klas 4-8 to:

I miejsce: Natalia Lech kl.4

II miejsce: Piotr Stachura kl.4, Maksymilian Duź kl.4

III miejsce: Filip Węgiel kl.4, Emilia Panek kl.8

Wyróżnienie: Amelia Schab kl.

 

-Konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej”.

I miejsce przyznano klasie 8,

II miejsce zdobyła klasa 1,

III miejsce  - klasa 3

 

-Konkurs recytatorski poezji dzieciecej dla uczniów klas I-III, pt.: "Wiersze, które lubimy".

I miejsce: Aleksander Bieś kl.3

II miejsce: Marcel Bieś kl.2

III miejsce: Emilia Bieś kl. 3

 

-Konkurs z języka angielskiego:

I miejsce- Wiktoria Mikuła- klasa VIII

II miejsce- Emilia Libirt- klasa VII

III miejsce- Tomasz Król- klasa VII

 

-Konkurs plastyczny” Pomagam innym- czuję się potrzebna/y”

I miejsce-Milena Motyl kl. IV

II miejsce- Klaudia Pikul kl.V

III miejsce-Amelia Schab kl.V

 

 

Konkursy gminne:

 

-Gminny Konkurs Wielkanocny na Pisankę i Plastykę Obrzędową

I miejsce- Gabriela i Dawid Kapustka;

II miejsce - Michał Prząda;

III miejsce - Milena Motyl,

wyróżnienie - Aleksandra Jurek.

-Gminnym Konkursie Na Stroik Bożonarodzeniowy

II miejsce-Tomasz Król ;

II miejsce-Klaudia Pikul;

III miejsce-Nikodem Loraj ;

Lena Jaworek - wyróżnienie

-Konkurs „ Ozdoba choinkowa”

SP klasy 1-3:

I miejsce- Marcel Bieś ;

II miejsce- Kacper Panek ;

Prace rodzinne:

II miejsce- Agata, Weronika Słowik;

 

SP klasy 4-8:

1. Aleksandra i Adrianna Jurek – 1m;

2. Lena Jaworek – 1 m;

3. Gabriela Kapustka – 1 m;

4. Dawid Kapustka – 1m;

5. Sebastian Wolański – 1m;

6. Milena Motyl – 1m;

7. Emilia Panek – 2m;

8. Klaudia Pikul – 3 m;

Prace rodzinne:

1. Igor, Filip Węgiel - 2m;

2. Gabriela Wojciech Ptak – 2 m;

3. Nikola, Filip Kawalec – 2 m;

Wyróżnienia: Maciej, Jakub Bieś; Emilia Bieś; Kryspin Wenc; Bartosz Ligenza; Alicja , Filip, Zuzanna Świętek; Kacper Bieś; Zuzanna Iwaniec.

-XV Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej:

III miejsce- Emilia Bieś- kl.III

Konkursy powiatowe:

-Konkurs ekologiczny „EKOlogiczny komiks”

I miejsce- Emilia Świątek

-Konkurs ekologiczny: „Upcyklingowe dekoracje ogrodowe”

Wyróżnienie- klasa III

 

-Nie daj szansy AIDS

I miejsce- Emilia Panek- klasa VIII

-Konkurs KRUS „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

I miejsce- Milena Motyl -klasa IV

-Konkurs literacki „W rodzinnym domu uczył się miłości do ludzi…”

I miejsce- Patryk Wałaszek -klasa VIII

 

Konkursy wojewódzkie:

-Małopolskiego Konkursu Historycznego

 Patryk Wałaszek- klasa VIII- finalista

-Konkurs KRUS „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

I miejsce- Milena Motyl -klasa IV

 

Konkursy ogólnopolskie:

-Konkurs KRUS „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

I miejsce- Milena Motyl -klasa IV