Ostatnio w naszej szkole ...
W zeszłym tygodniu uczniowie II klasy zebrali pierwsze plony z naszej skromnej uprawy cebulek. Cebulki – mimo niesprzyjającej aury – pięknie wyrosły. Podczas przygotowywania ich do spożycia zapachniało nam wiosną. Taka zielona, pachnąca cebulka to doskonały dodatek do kanapek i sałatek! Zwłaszcza gdy na dworze ciemno i zimno.
Tosia, Bartek i Kacper zachęcają do degustacji .
Na zioła wciąż cierpliwie czekamy!
Opracowanie : Anna Ciombor
W listopadzie br. Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Pań : Anny Jarmuły-Patoń oraz Justyny Wrony zorganizowali mikołajkową zbiórkę dla Dzieci przebywających w Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Na odzew nie musieliśmy długo czekać. Zbirka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie oraz Ich Rodzice chętnie przyłączyli się do akcji przynosząc przeróżny asortyment - od kosmetyków, po zabawki, słodycze, książki, przybory szkolne, itp. W sumie zgromadziliśmy 3 pudełka artykułów. Wszystkie rzeczy zostały przekazane Pani Monice Michalczyk, z rąk której trafią wprost do Wychowanków Domu Dziecka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Rodzicom za włączenie się w zbiórkę.
opracowanie : Justyna Wrona
W bieżącym roku szkolnym Uczniowie klas I-III biorą udział w Programie Edukacji Antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę." Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwowa Inspekcje Sanitarną we współpracy z resortem edukacji.
Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, a także kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia oraz kształtowanie u dzieci postaw asertywnych, w sytuacji, gdy narażone są na bierne palenie.
W ramach programu przeprowadzone są zajęcia warsztatowe na których Dzieci uzupełniają wiedzę na temat:
- co to jest zdrowie?
- od czego zależy nasze zdrowie?
- co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu?
- nie pal przy mnie, proszę.
16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji tuż przy wejściu do naszej szkoły stanęła tablica informacyjna, na której zamieszczono informacje o szkodliwości palenia tytoniu.
Pomysłowość dzieci nie miała granic, dlatego też pojawiły się: gwiazdy, anioł oraz różnego rodzaju bombki. Prace tak piękne, że trudno było wybrać zwycięzców! Gratulujemy pomysłów!
Laureaci konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową:
Kategoria klasa „0”
1 miejsce – Lena Jaworek
2 miejsce – Aleksandra Jurek
3 miejsce – Milena Prząda
Wyróżnienie – Filip Kawalec
Kategoria I-III
1 miejsce – Tomasz Król
1 miejsce – Klaudia Pikul
1 miejsce – Emilka Świątek
2 miejsce – Sebastian Wolański
3 miejsce – Julia Chmura
3 miejsce – Nikola Kawalec
Kategoria IV-VII
1 miejsce – Laura Pikul
2 miejsce – Jowita Ligenza
3 miejsce – Oliwia Krupa
3 miejsce – Patryk Wałaszek
We wtorek 5 grudnia uczniowie klas IV – VII wzięli udział w spotkaniu z panią mł. asp. Agatą Bulwą z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz zagrożenia na jakie narażeni są młodzi ludzie. W czasie spotkania przypomniano uczniom o odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, jakie są zagrożenia czyhają na nich w sieci, gdy nieumiejętnie korzystają z internetu. Przestrzegała przed obdarzeniem zaufaniem osób poznanych w sieci, gdyż może to mieć negatywne skutki. Policjantka przypomniała o środkach ostrożność jakie należy zachować podczas korzystania z internetu, oraz gdzie i u kogo należy szukać pomocy.
Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.
I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej, gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.
Najpierw swoje spotkanie z Mikołajem miały dzieci z klas I-III , następnie nasi najmłodsi z oddziałów przedszkolnych „Wesołe nutki” i „Kolorowe literki”. Potem Mikołaj udał się z wizytą do klas IV-VII, zwiedził szkołę i dotarł do najstarszych z prezentami.
I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaj
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Laskówce Chorąskiej otrzymało pozytywny wynik I EDYCJI PROGRAMU GRANTOWEGO w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski ( wysokie 7 miejsce) i został rekomendowany do dofinansowania i realizacji.
Projekt „Mobilna pracownia programowania i robotyki” uzyskał dofinansowanie w kwocie 9 990,00 zł.
Projekt realizowany będzie w okresie 2 stycznia – 15 marca 2018.r w partnerstwie z Publiczną Szkoła Podstawową w Laskówce Chorąskiej.
Nasza szkoła przystąpiła do programu AKTYWNA TABLICA – Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej Infrastruktury.
Założeniem programu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019.
W ramach programu otrzymaliśmy od Ministerstwa Edukacji Narodowej dofinansowanie wysokości 13 tyś i zakupiliśmy 2 tablice interaktywne, rzutniki i głośniki.
Szkoła posiada już 4 takie tablice, które wykorzystywane są na lekcjach.
Prace uczniów na Gminny Konkurs Ozdoby Choinkowej.