AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka,
Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.
W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat. Prosiaczek na przykład jest bardzo tchórzliwy, Królik pracowity, lecz wybuchowy, a Kłapouchy ciągle widzi wszystko w ciemnych barwach.
Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a.
W grupie starszaków, również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki kolorowały postać Kubusia Puchatka, wykonywały maskę Kubusia, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi,
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Kubusia Puchatka”.
Ten dzień upłynął nam więc w bardzo miłej atmosferze, co zresztą widać na załączonych zdjęcia.