AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 104 lata temu.

Dziś w przed dzień tego święta nasza społeczność uczniowska, także uczciła tą symboliczną datę. Uczniowie klasy VI i VII przygotowali montaż słowno-muzyczny, aby przypomnieć wszystkim jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Na wstępie, o godzinie 11:11, wszyscy uczniowie i nauczyciele dumnie odśpiewali nasz hymn narodowy. W ten sposób wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Szkoła do hymnu”. Pani Dyrektor przypomniała nam również, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. W świetle  wydarzeń, które mają miejsce u naszych sąsiadów z Ukrainy, dziś szczególnie musimy pamiętać o tym jak cenna jest wolność dla nas wszystkich.

Pamiętajmy w tym dniu o naszych symbolach narodowych. Należą do nich barwy narodowe, flaga i godło państwowe oraz hymn. Dlatego 11 listopada niech wszędzie powiewają biało-czerwone flagi.  Zawieśmy  je przy domach lub w oknach, by miejscowość, w której  mieszkamy przybrała biało-czerwone barwy w tym dniu.