AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka,
Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.
W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat. Prosiaczek na przykład jest bardzo tchórzliwy, Królik pracowity, lecz wybuchowy, a Kłapouchy ciągle widzi wszystko w ciemnych barwach.
Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a.
W grupie starszaków, również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki kolorowały postać Kubusia Puchatka, wykonywały maskę Kubusia, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi,
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Kubusia Puchatka”.
Ten dzień upłynął nam więc w bardzo miłej atmosferze, co zresztą widać na załączonych zdjęcia.

50 – lecie Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej

50 – lecie Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej
 
 
Pragnąc upamiętnić  50-lecie powstania Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej planujemy wiele różnych działań,  jednak kulminacja wszystkich rocznicowych wydarzeń nastąpi w dniu 29 marca 2023 roku. Ten szczególny dzień będzie wspaniałą okazją do wspomnień, refleksji i wzruszeń  w towarzystwie, koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.  
Uroczystość   jubileuszowa odbędzie się  na terenie szkoły,  a rozpocznie ją Masza Święta 
o godz. 10.00 w Kościele w Laskówce Chorąskiej,  w trakcie której zostanie poświęcony sztandar szkoły. O godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta akademia z okazji jubileuszu szkoły, przygotowana przez społeczność szkolną. Od początku roku szkolnego podejmowane były i są  nadal różne inicjatywy, które zmierzają do ubogacenia i podkreślenia rangi tego wydarzenia. Jubileusz to z jednej strony czas podsumowań działalności szkoły, z drugiej natomiast, to okazja do spotkań dla absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz sympatyków naszej szkoły.
 Historię szkoły przedstawimy w prezentacji multimedialnej a w opracowaniu jest okolicznościowa makieta historii szkoły. Przygotowaliśmy  wiele działań   w tym konkurs plastyczny, wieczór wspomnień, tablicę okolicznościową.  Z tej okazji zostanie poświęcony i nadany sztandar szkoły.   W trakcie trwania jubileuszu przygotowane będą wystawy kronik i prac konkursowych. Uczestnikom uroczystości zostaną przekazane pamiątkowe upominki związane ze szkołą.