AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

Wizyta Mikołaja

Ach, co to był za dzień! Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaki i uczniowie klas młodszych. O jakim dniu mowa? Tak, o 6 grudnia! Od samego rana panowała „mikołajkowa” atmosfera, a nasz szkolny korytarz pokryły czerwone czapki i ubrania. Choć dzieci próbowały skupić się na zajęciach, to gdzieś z tyłu głowy krążyło pytanie: „przyjdzie, czy nie przyjdzie?”. W końcu przyszedł długo oczekiwany gość! Punkt 12:00 powitaliśmy w progach naszej szkoły Prawdziwego Świętego Mikołaja – biskupa. Najpierw Święty spotkał się z uczniami, a później z przedszkolakami oraz dziećmi z pobliskich miejscowości, które wraz z Rodzicami odwiedziły naszą szkołę. Wszystkie grupy przywitały Świętego Mikołaja przygotowanymi wcześniej piosenkami. Mikołaj był zachwycony występami naszych Małych Artystów. Następnie Święty osobiście wręczył każdemu dziecku zasłużony prezent. Zaznaczył jednak, że to nie rzeczy materialne, a dobre uczynki względem drugiego człowieka są najcenniejszym podarunkiem, jaki można komuś dać. Poprosił dzieci, aby pamiętały o tym na co dzień. Na koniec - jako Biskup pobłogosławił wszystkie dzieci i obiecał, że za rok znów nas odwiedzi. Dzisiejszy dzień był również niezwykłą okazją do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Całości dopełniła dekoracja sali przygotowana specjalnie na spotkanie ze Świętym Mikołajem przez panią Iwonę Bieś, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Justyny Wrony oraz Pani Pauliny Lech, która użyczyła nam piękne renifery i sanie.

 
opracowanie Justyna Wrona

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Rownież w naszej szkole i przedszkolu był obchodzony jak zawsze Dzeiń Pluszoego Misia . Każde dziecko tego dnia przyszło do szkoły ze swoim ulubionym Miesiem.

A teaz krótko o historii

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj?

Nasze misie, miśki, misiaczki

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych Czytelników Miasta Dzieci ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzi