Ostatnio w naszej szkole ...
Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. W szkołach, które zgłoszą chęć uczestnictwa w konkursie, odbędą się szkoleniowe spotkania dzieci z pracownikami Kasy, mające na celu przygotowanie merytoryczne młodych artystów.
Wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a następnie najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Prace laureatów każdego ze szczebli będą nagrodzone, a uroczysty finał etapu centralnego odbędzie się w Warszawie, gdzie autorom najciekawszych prac zostaną wręczone nagrody: sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także zestawy upominków przygotowane przez MRiRW, PIP, patronów konkursu oraz firmy współpracujące
Regulamin Konkurs do pobrania na stronie interetowej szkoły
XXVIII GMINNY KONKURS PISANEK I PLASTYKI OBRZĘDOWEJ ZWIĄZANEJ Z WIELKANOCĄ
Prace do szkoły należy dostarczyć do 21 marca 2018r.
REGULAMIN
ORGANIZATORZY - Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.
- pisanka tradycyjna
- jajka zdobione różnorodnymi technikami z wyłączeniem użycia tworzyw sztucznych i gotowych materiałów (kalkomania, naklejki, itp.),
- plastyka obrzędowa: ciasto obrzędowe (baranki, koszyczki), gaiki, stroiki wielkanocne.
Prosimy nie nadsyłać kartek wielkanocnych, gdyż one nie będą oceniane i eksponowane na wystawie pokonkursowej.
Komisja konkursowa za najlepsze prace w poszczególnych kategoriach przyzna nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia ufundowane przez Organizatora, a dla szkół i innych instytucji biorących udział – dodatkowo dyplomy uczestnictwa. W uzasadnionych wypadkach Organizator i Komisja zastrzegają sobie prawo przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień w kategorii plastyki obrzędowej dla prac rodzinnych.
KONKURS PLASTYCZNY „Mój patron – Generał JÓZEF BEM”
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w okolicznościowym
konkursie plastycznym o Józefie Bemie.
Tematem konkursu plastycznego „Mój patron – Generał Józef Bem” jest wykonanie portretu naszego patrona Józefa Bema bądź wybranej sceny z jego życia.
Nauczyciele odpowiedzialni za organizację konkursu: mgr Anna Jarmuła – Patoń
I. ORGANIZATOR KONKURSU
w Laskówce Chorąskiej
II. CELE
III. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
IV. UCZESTNICY
V. PRACE KONKURSOWE
VI. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH
VII. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD
ŻYCZYMY WSZYSTKIM OWO
Szkolny konkurs historyczny Generał Józef Bem
– patron naszej szkoły
Organizatorzy konkursu:
- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
- Nauczyciele odpowiedzialni za organizację konkursu: mgr Anna Jarmuła – Patoń
Cele konkursu: Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów postacią patrona naszej szkoły, generała Józefa Bema - tarnowianina, bohatera walk o wolność Polski i Węgier. Chcemy rozbudzić zamiłowanie do historii naszej ojczyzny, tak aby zdobyta wiedza historyczna kształtowała w dzieciach i młodzieży postawę patriotyzmu. Patron naszej szkoły to wzór godny naśladowania, od którego mogą się uczyć szacunku dla takich wartości jak wolność, tolerancja, prostota i skromność, osobista odwaga, wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu, poszanowanie drugiego człowieka.
Regulamin konkursu:
I – etap – test pisemny 45 minutowy dla uczniów ,
II – etap – teleturniej w którym 3 uczniowie( którzy zdobyli największą ilość punktów w I etapie ) odpowiadać będą na wylosowany zestaw pytań .
- II etap teleturniej, uczniowie odpowiadać będą na wylosowany zestaw pytań
4. Zgłoszenie udziału w konkursie do 2 marca 2018 roku: - klasy IV-VII – uczniowie zgłaszają swój udział do pani Anny Jarmuła – Patoń -
Termin konkursu: I etap 7 marca 2018 roku II etap finał – 14 marca 2018 r – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród w czasie uroczystej akademii z okazji Święta Patrona 14 marca 2018 r.
Zakres wymagań: I ETAP
Literatura –
1.Kalendarium życia generała Józefa Bema- Kazimierz Bańburski
2. Zachariasz Józef Bem (1794-1850) - Alicja Majcher-Węgrzynek
3. Wędrówka szlakiem generała Bema po Tarnowie- Kazimierz Bańburski
5. Generał Józef Bem
6.Bohater trzech narodów
7. Generał Józef Bem – "bohater wolności"
Zakres wymagań: II ETAP – wszystko z pierwszego etapu plus
Literatura:
1.Karol Murawski, Józef Bem, wyd. WSiP 1975.
Wszystkie materiały dostępne są skserowane u pani Anny Jamuła - Patoń
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowejw Laskówce Chorąskiej informuje rodziców, że od 1 do 20 marca 2018r.
w kancelarii szkoły będą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.
Oferujemy nieodpłatnie zajęcia:
Kartę zgłoszenie można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w gabinecie dyrektora.
Należy ze sobą zabrać PESEL dziecka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej chętnie kultywują wszelkie tradycje, także te najnowsze, do których niewątpliwie należą Walentynki. Działa wtedy uruchamiana na potrzeby wszystkich zakochanych specjalna „Walentynkowa poczta”. Już przed feriami Samorząd Uczniowski zorganizował "Pocztę Walentynkową". Kiedy otworzyliśmy skrzynkę "wysypało" się mnóstwo czerwonych kartek. W naszej szkole, jak co roku ten dzień jest okazją do miłej zabawy. W rolę listonosza wcieliła się Ola Miękina, pomocnikiem była Wiktoria Mikuła, a zdjęcia robiła Emilka Panek.
19 lutego grupa uczniów, rodziców oraz absolwentów szkoły pod opieką pani Teresy Dąbrowy, Anny Jarmuły – Patoń i pani Katarzyny Jurek uczestniczyła w wyjeździe na lodowisko do Dębicy.. Przygotowanie do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta , co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byli gotowi postanowili wyjść na taflę. Ci, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie, mimo upadków i potknięć nie dawali za wygraną i przy pomocy bardziej doświadczonych kolegów starali się pojąć technikę poruszania się po lodzie. Bez względu na umiejętności, humory dopisywały i wszyscy bawili się doskonale. Było dużo śmiechu, radości oraz upadków na lód, które nie zniechęcały. Wszyscy świetnie się bawili i dodali sobie energii kubkiem gorącej czekolady. Wyjazd był udany, a młodzież bardzo zadowolona. Cali i zdrowi, choć nieco wyczerpani wróciliśmy do domu. Polecamy innym taką formę wspólnego spędzania czasu, dobry humor gwarantowany.
„Ferie z robotami w Laskówce Chorąskiej”
Ferie zimowe w kończą się .Niestety nie wszystkie dzieci miały możliwość wyjazdu w czasie tego wolnego czasu.
W związku z tym Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Laskówce Chorąskiej, którego prezesem jest pani mgr Anna Jarmuła - Patoń w partnerstwie z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej – panią mgr Teresą Dąbrowa wyszli naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz ich rodziców i zorganizowali w czasie ferii zajęcia z robotami dla dzieci 6 letnich oraz uczniów klas I-III w ramach inicjatywy „Mobilna pracownia programowania i robotyki” finansowanej przez Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski
Głównym celem inicjatywy jest wprowadzenie dzieci w świat programowania, zmotywowanie uczniów do zainteresowania się programowaniem, a także nauczenie dzieci rozwiązywania problemów przy pomocy dostępnych narzędzi, jednocześnie kształtując umiejętności takie jak: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego.
Zajęcia prowadzone w 3 grupach (po 12 osób każda) po 2 godziny według ustalonego harmonogramu spotkań, które poprowadzą : pani mgr Iwona Bieś oraz pani mgr Justyna Wrona – nauczyciele PSP w Laskówce Chorąskiej pracując na robotach Dash i Dot oraz na grze ScottieGo.
Dzieci są zachwycone zajęciami , a robotami oczarowane. Z wielkim zaangażowaniem włączają się w kolejne etapy działań ucząc się tym samym programowania.
W związku ze zbliżającym się dniem Św. Walentego uruchamiamy Pocztę Walentynkową. Do piątku 9 lutego) do godz. 10.35 można przynosić kartki Walentynkowe, które będą rozdane po przerwie obiadowej
9 lutego.
Kartki powinny być w kopertach, na której należy umieścić imię i nazwisko oraz klasę ucznia, któremu chcecie wysłać taką kartkę.
Kartki należy wrzucać do Skrzynki walentynkowej znajdującej się pod Gazetką SU