AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

Święto szkoły

Podsumowanie Programu dla Szkół

W piątek, 15 czerwca, odbyło się spotkanie dla klasy IV i V podsumowujące działania zorganizowane w ramach „Programu dla Szkół”. Uczniowie wspólnie obejrzeli film „Ekipa Chrumasa gotuje” przygotowany specjalnie dla nich przez ekspertów w ramach tego programu. Film ten, oparty na warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Kucharza Pana Grzegorza Łapanowskiego, dotyczył odżywiania w poszczególnych porach roku. Uczniowie dowiedzieli się, jakie składniki potrzebne im są do prawidłowego rozwoju, jak komponować swoje posiłki, aby były smaczne i zdrowe oraz co robić, aby nie marnować żywności. Prowadzący podawał też ciekawe przepisy na sałatki i inne potrawy, które z powodzeniem można przygotować w domu.

Po obejrzeniu filmu uczniowie otrzymali ulotki informacyjne stanowiące część pakietu edukacyjnego przygotowanego w ramach Programu dla Szkół. Wspólnie dyskutowali na temat informacji w nich zawartych – zasad zdrowego żywienia, pochodzenia poszczególnych produktów oraz ich składu oraz sposobów na niemarnowanie żywności.

Na koniec odbyło się „sprawdzenie wiedzy”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wyżej wymienionych tematów tym samym mając okazję do otrzymania drobnego gadżetu. Śmiałkowie dokonali degustacji warzyw, które pięknie wyrosły w naszym szkolnym ogródku. Największym powodzeniem cieszyły się rzodkiewki. Koperek, szczypiorek i natka pietruszki stanowiły wyśmienity dodatek do kanapek!

Podobne spotkanie dla klas I-III odbyło się w poniedziałek 18 czerwca. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, otrzymali ulotki z ciekawymi informacjami oraz odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Nasi najmłodsi wykazali się dużą wiedzą. Nieobce były im terminy takie jak sezonowość produktów, czy gospodarstwo ekologiczne. W nagrodę otrzymali naklejki. Na koniec mogli poczęstować się świeżymi zielonymi ogórkami wyhodowanymi właśnie w sposób ekologiczny!

Miejmy nadzieję, że wszystkie działania podjęte w ramach Programu dla Szkół w tym roku szkolnym zaowocują prowadzeniem zdrowego trybu życia przez uczniów naszej szkoły!

opracowanie -Anna Ciombor