Ostatnio w naszej szkole ...
W kategorii „szkoły podstawowe” do II etapu XI Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” zostały zakwalifikowane następujące osoby:
Wszystkim laureatom I etapu serdecznie gratulujemy. Zespołowi zakwalifikowanemu do II etapu życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.
A. Jarmuła – Patoń
„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – pod takim hasłem 6 lutego 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z tej okazji podjęliśmy wiele działań, do których przygotowywaliśmy się przez ostatnie tygodnie. Jednym z nich było zaproszenie przedstawicieli Policji na pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci. Nasze zaproszenie przyjęła Pani mł. asp. Agata Bulwa – asystent do spraw nieletnich oraz Pan mł. asp. Marcin Cygan – dzielnicowy Laskówki Chorąskiej. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej za wspieranie naszej placówki w działaniach powiązanych z bezpieczeństwem.
Korzystając z obecności gości odbył się Quiz Wiedzy o Bezpieczeństwie w Internecie dla klas IV-VII, do którego przystąpiło 13 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy Quizu losowali pytania przygotowane przez panią mgr Annę Jarmułę-Patoń i udzielali odpowiedzi przed komisją, w której skład wchodziła Pani Dyrektor mgr Teresa Dąbrowa oraz przedstawiciele Policji. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny zorganizowany przez panią mgr Małgorzatę Figiel, któremu przewodziło hasło tegorocznego DBI. Pomiędzy konkursami uczniowie klasy IV i VI przygotowani przez panią Annę Jarmułę – Patoń przedstawili krótkie scenki obrazujące jakie niebezpieczeństwo niesie nierozsądne korzystanie z Internetu.
Dekoracje wykonała pani Justyna Wrona.
Wyniki konkursu:
Quiz Wiedzy o Bezpieczeństwie w Internecie
I miejsce Aleksandra Miękina klasa IV
II miejsce Patryk Wałaszek klasa IV
III miejsce Jowita Ligenza klasa VI
Wyróżnienie : Wiktoria Mikuła (kl. IV), Paweł Masłoń (kl. IV) Jakub Bieś (kl. VI),
Konkurs plastyczny „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”
I miejsce Jowita Ligenza klasa VI
II miejsce Adrianna Jurek klasa III
III miejsce Gabriela Ptak klasa III
Wyróżnienie Wiktoria Prząda klasa III
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wojewódzką Komendę Policji Krakowie.
Na koniec spotkania przedstawiciele Policji przypomnieli dzieciom zasady BHP podczas ferii zimowych z szczególnym uwzględnieniem miejsc rekreacji i wypoczynku zimowego.
opracowanie: Justyna Wrona
8 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem "W świecie poezji".
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy dla klas 2 i 3, drugi dla klas 4-6.
Uczniowie mogli wykazać się znajomością utworów polskich poetów współczesnych odpowiadając na pytania otwarte i zamknięte.
W kategorii klas 2 i 3 zwyciężyły: I m. Aleksandra Kubacka, II m. Gabriela Ptak, III m. Wiktoria Prząda, wyróżnienie Nikola Tatarczuch.
W kategorii klas 4-6: I m. Emilia Panek, II m. Wiktoria Mikuła, III m. Patryk Wałaszek.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do czytania.
Dnia 31 stycznia 2018 roku została przeprowadzona w naszej szkole pogadanka dla uczniów klas 4 -7, przez pedagoga szkolnego, na temat: „ Medialność młodego pokolenia ”. Obecnie dzieci i młodzież żyją w szybko zmieniającym się świecie mediów elektronicznych. Telewizja, komputer z dostępem do Internetu, telefon, towarzyszy im od urodzenia i wpływa na ich styl życia. Współczesne młode pokolenie
ze względu na swoje medialne zainteresowania i sposób korzystania z nich, bywa nazywane pokolenie: „kciuka”, „kopiuj – wklej”, „sieciakami”. Pogadanka miała ma celu uświadomienie dzieciom jakie negatywne skutki może przynieść nadmierne korzystanie z mediów min. osoby uzależnione: nie posiadają umiejętności komunikowania własnych uczuć; nie potrafią utrzymać pozytywnych relacji z innymi;
nie mogą zrozumieć cudzego punktu widzenia; nie posiadają umiejętności głębszej refleksji; nie potrafią wyciągać ogólnych wniosków, czy przyjąć szerszego punktu widzenia; zapamiętują mnóstwo informacji, ale nie potrafią ich zinterpretować. Rozmawiano również o sieciowej wolności i odpowiedzialności z tym związanej. Uczulono uczniów: że warunkiem dobrego funkcjonowania w świecie mediów jest odpowiednie przygotowanie nie tylko pod względem technicznym, ale również pod względem humanistycznym i społecznym. Zachęcano do bezpiecznego, odpowiedzialnego i kreatywnego korzystania
ze współczesnych mediów.
W dniu 31 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa do południa bawili się najmłodsi z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, natomiast późnym popołudniem swoją zabawę mieli uczniowie klas IV –VII.W czasie zabawy karnawałowe bawili się przy odpowiednio dobranej muzyce. Przeboje stanowiły hity światowej muzyki oraz polskie hity ostatnich miesięcy.
W przerwie na odpoczynek nabierali sił w przygotowanym przez Rade Rodziców poczęstunku. Wspaniała atmosfera sprawiła, iż żal było opuszczać salę gimnastyczną i wracać do domu.
Czas przeznaczony na zabawę minął zbyt szybko.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Laskówce Chorąskiej w partnerstwie z Publiczną Szkołą Podstawową w Laskówce Chorąskiej
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ dzieci 6-letnie oraz uczniów z klas I-III na Ferie z robotami.
w ramach inicjatywy "Mobilna pracownia programowania i robotyki"
które odbędą się w terminie 29.01.2018 - 15.03.2018
Głównym celem inicjatywy jest wprowadzenie dzieci w świat programowania, zmotywowanie uczniów do zainteresowania się programowaniem, a także nauczenie dzieci rozwiązywania problemów przy pomocy dostępnych narzędzi, jednocześnie kształtując umiejętności takie jak: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejściaprecyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego.
Zajęcia będą prowadzone w 3 grupach (po 12 osób każda).
Będzie to 10 spotkań (po 2 godziny) cyklicznie według ustalonego terminu spotkań.
W zeszłym tygodniu urządziliśmy w szkole „Bar surówkowy” wprowadzając wiosenno-letni nastrój w środku zimy. Uczniowie klasy IV przypomnieli nam, że warto zdrowo się odżywiać. Przygotowali surówkę z jabłka i marchewki oraz sałatkę owocową. Po obiedzie każdy mógł skosztować tych rarytasów. Na szczęście dla nikogo nie zabrakło.
„Zamiast marnować – zacznij gotować” – takie hasło widnieje na niedawno powstałej w naszej jadalni gazetce ściennej. Na gazetce pojawiły się zgromadzone przez uczniów klasy IV pomysły na wykorzystanie nadmiernej ilości zakupionych produktów spożywczych.
W Polsce każdego roku marnowane są tony jedzenia. Bezmyślnie wyrzucamy to, co zostaje nam po świątecznych spotkaniach i różnych rodzinnych uroczystościach. A przecież w bardzo prosty sposób można wykorzystać chleb, wędlinę, owoce, warzywa i inne produkty, których nie jesteśmy w stanie zjeść od razu.
Ze względu na ilość zgromadzonych pomysłów, a ograniczoną ilość miejsca na gazetce, przepisy będą na bieżąco zmieniane. Zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi pomysłami.
Regulamin Konkursu Plastyczno - Profilaktycznego PSP w Laskówce Chorąskiej - rok szkolny 2017/2018
I. Temat konkursu: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”
II. Cele konkursu:
III. Warunki uczestnictwa:
1. Prace będą oceniane w kategoriach:
2. Skład jury: dyrektor szkoły – mgr Teresa Dąbrowa, przedstawiciel Policji z Dąbrowy Tarnowskiej – asystent ds. nieletnich – mł. asp. Agata Bulwa.
3. Kryteria oceniania: przy ocenianiu prac jury będzie brało pod uwagę:
4. Technika wykonania: dowolna
5. Każda praca powinna być podpisana: imię,nazwisko, klasa.
6. Prace powinny być wykonane na kartce z bloku technicznego A4.
7. Termin składania prac: 02. 02. 2018 do p. Małgorzaty Figiel.
8. Rozstrzygnięcie konkursu: 06. 02. 2018.
9. Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy i upominki.
Wszystkich zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w w/w konkursie.