AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

 
Internet jest istotnym elementem życia współczesnego człowieka, dlatego nie trzeba się go bać ani go unikać. Internet jest przestrzenią, w której pojawiają się piękne, inspirujące treści, jak i wszelkiego typu zagrożenia. Stosując się do zasad bezpiecznego korzystania z sieci, można chronić się przed tymi drugimi, czerpiąc garściami z tego, co dobre i wartościowe.
Dnia 06.02.2024 roku w Szkole Podstawowej w Laskówce Chorąskiej zorganizowano obchody Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI. Z tej okazji, przygotowano wystawę prac plastycznych oraz wystawę poświęconą właściwemu korzystaniu z Internetu. Do szkoły został zaproszony przedstawiciel Policji z Dąbrowy Tarnowskiej - referent do spraw nieletnich sierż. szt. Filip Srebro, który przeprowadził krótką prelekcję dotyczącą NETYKIETY I BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE. Przedstawiciel Policji wyraził słowa uznania dla szkoły za coroczne organizowanie DBI oraz zasiadł w jury w konkursie plastycznym i wiedzowym pod hasłem: „DBI: Razem dla lepszego Internetu”.
A oto wyniki przeprowadzonych w tym dniu konkursów:
Konkurs wiedzy:
„ DBI: Razem dla lepszego Internetu”
1 miejsce – Wojciech Ptak klasa 5
2 miejsce – Hanna Surowiec klasa 5
3 miejsce – Lena Jaworek klasa 6
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1, 2, 3:
„ DBI: Razem dla lepszego Internetu”
1 miejsce – Szymon Lebica klasa 2
2 miejsce – Radosław Światłowski klasa 1
3 miejsce – Tymon Motyl klasa 2
Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 4, 5, 6, 7, 8:
„ DBI: Razem dla lepszego Internetu”
1 miejsce – Alicja Swiętek klasa 5
2 miejsce – Hanna Surowiec klasa 5
3 miejsce – Martyna Bieś klasa 7
Wszystkim uczniom biorącym udział w w/w konkursach serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym GRATULUJEMY! Dzieci uczestniczące w konkursach otrzymały dyplomy, a zwycięscy nagrody rzeczowe. Uczniowie klas 1-8 którzy brali udział w obchodach poszerzyli swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci oraz mieli możliwość oglądnięcia wystawki prac plastycznych.