GALERIE

11 listopada

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

W  naszej szkole 10 listopada 2017r.. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły.  Uczniowie klas VII przy pomocy uczniów z klasy III, IV i VI  przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze. 

Sukces Oliwii Wałaszek w konkursie gminnym

14 listopada 2017 roku miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie na „Pacynkę – bohatera z bajeczek Wandy Chotomskiej” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest nam niezmiernie miło, gdyż nasza uczennica – Oliwia Wałaszek z klasy I zdobyła wysokie II miejsce. 

Wewnątrzszkolny konkurs na pacynkę

W październiku br. W naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs na pacynkę – bohatera z bajek Wandy Chotomskiej. Konkurs ten miał na celu wyłonienie laureatów oraz najlepszych prac, które przeszły do kolejnego etapu na szczeblu gminy. 

Śniadanie daje moc

„Powiedz mi a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfcijusz

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, gdyż daje nam siłę i energię na całe południe, a co za tym idzie – nasza pamięć jest lepsza i dłużej potrafimy się skoncentrować. Jednak w jaki sposób uświadomić dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, iż poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a więc musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów? Jak nauczyć dzieci które produkty są pełnowartościowe? Kierując się stwierdzeniem Konficjusza, iż najlepiej uczymy się poprzez działanie – postanowiliśmy właśnie w ten sposób przekazać naszym uczniom tą wiedzę. Stąd zrodził się pomysł, aby wziąć udział w programie „Śniadanie daje moc!”. 

Wojewódzki konkurs plastyczny

30 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wolontariat – Twoją szansą na sukces”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” w Limanowej .