GALERIE

Kreatywność na biologii

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918), obchodzimy w Polsce święto państwowe. Tego roku przypada już 103 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji już dziś klasa piąta i szósta wystąpiły w uroczystej akademii. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Następnie uczniowie w formie montażu słowno-muzycznego  przypomnieli wszystkim jakie są nasze symbole narodowe: flaga, godło i hymn, jakie znaczenie mają barwy narodowe: biel i czerwień oraz uświadomili jak ważne jest pielęgnowanie naszej tradycji. Musimy pamiętać o tym, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Musimy o nią dbać. Musimy też pamiętać, że mamy ciekawą historię i możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Pamiętajmy też słowa naszego Papieża Polaka Jana Pawła II: „Wolność nie polega na robieniu tego, co chcemy, ale na posiadaniu prawa do robienia tego, co powinniśmy”.

#przerwanaczytanie #przerwanaczytanie2021

27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły oraz nasze kochane Przedszkolaki bardzo pożytecznie wykorzystali jedną z przerw.
W ramach miesiąca bibliotek szkolnych, nasza szkoła wzięła udział w II MIĘDZYNARODOWEJ VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE 
Mamy nadzieję, że wspólnie przyczyniliśmy się do poprzedniego rekordu, który wynosił 158 809 czytających osób.

Ślubowanie klasy I

Dzień Edukacji Narodowej