GALERIE

Wewnątrzszkolny konkurs na pacynkę

W październiku br. W naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs na pacynkę – bohatera z bajek Wandy Chotomskiej. Konkurs ten miał na celu wyłonienie laureatów oraz najlepszych prac, które przeszły do kolejnego etapu na szczeblu gminy. 

Śniadanie daje moc

„Powiedz mi a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfcijusz

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, gdyż daje nam siłę i energię na całe południe, a co za tym idzie – nasza pamięć jest lepsza i dłużej potrafimy się skoncentrować. Jednak w jaki sposób uświadomić dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, iż poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a więc musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów? Jak nauczyć dzieci które produkty są pełnowartościowe? Kierując się stwierdzeniem Konficjusza, iż najlepiej uczymy się poprzez działanie – postanowiliśmy właśnie w ten sposób przekazać naszym uczniom tą wiedzę. Stąd zrodził się pomysł, aby wziąć udział w programie „Śniadanie daje moc!”. 

Wojewódzki konkurs plastyczny

30 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wolontariat – Twoją szansą na sukces”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” w Limanowej . 

Wycieczka do Warszawy

25 pazdziernika trójka uczniow z nasze szkoły brała udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczka odbyła się na zaproszenie Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego. 

Zdrowe kanapki

Uczniowie klasy IV, wraz z panią Anną Jarmułą-Patoń wykonali na lekcji przyrody pyszne, zdrowe kanapki, którymi chętnie dzielili się z kolegami i koleżankami podczas przerwy. Przygotowanie oraz degustacja kanapek miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważne w diecie jest porządne, zdrowe śniadanie.