„Czyściochowe Przedszkole” - Światowy Dzień Mycia Rąk

„Czyściochowe Przedszkole” to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. W tym roku nasz oddział przedszkolny również przystąpił do tego program. W ramach programu prowadzone będą różne zajęcia związane z higieną osobistą.
Dzisiaj przedszkolaki miały zajęcia na temat higieny dłoni, gdyż corocznie 15 października obchodzony jest „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Święto, to zostało ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Przypomnieliśmy sobie – „Kiedy należy myć ręce?” Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wykonaliśmy wspólnie plakat, rozwiązywaliśmy karty pracy związane z higiena osobistą.
Zainteresowaliśmy się również mydłem, ponieważ w czasie zabiegów higienicznych bardzo często go używamy, a tak naprawdę nie wiemy jak to się dzieje, że mydło myje – wykonaliśmy doświadczenia z użyciem mydła, pieprzu.
Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.