Informacja dla Uczniów i Rodziców klasy ósmej odnoście próbnego egzaminu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną

Informacja dla Uczniów i Rodziców klasy ósmej odnoście próbnego egzaminu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną

 

Drodzy Rodzicie i Uczniowie klasy ósmej!

Informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

 Egzaminy zostaną przeprowadzone w dniach 30.03.2020 do 01.04.2020 roku.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl oraz na stronie www.oke.krakow.pl. w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski lub niemiecki

 

Będzie to dla Was ostatnia próba przez egzaminem, który jeśli nie zostanie przełożony czeka Was już w kwietniu.

Bardzo proszę, abyście rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania  w karcie odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo).

Następnie proszę, aby wypełnione karty odpowiedzi wysłać pocztą elektroniczną do nauczycieli, którzy uczą Was poszczególnych przedmiotów (emaile na które należy wysłać rozwiązania zostaną Wam przekazane przez wychowawców). Bardzo proszę, aby na karcie odpowiedzi nie zapomnieć napisać swojego imienia, nazwiska oraz klasy.

Karty odpowiedzi z poszczególnych części egzaminu należy odesłać w tym samym dniu, w którym odbywa się dany egzamin!

Bardzo serdecznie proszę, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów).

Zachęcam Rodziców o dopingowanie swoich dzieci, aby podeszły do tego zadania w sposób odpowiedzialny i pracowały na arkuszu samodzielnie.

Dyrektor szkoły

mgr Teresa Dąbrowa